KALENDÁŘ     ·       +420 571 116 811

21. 12. 2018

Eduroam

EDUROAM - bezdrátová WiFi síť

Eduroam (Education Roaming) je mezinárodní projekt, který umožňuje institucím zapojeným do tohoto projektu, využít bezdrátovou sít jakékoliv jiného člena projektu.

Projekt je realizován v Evropě a některých dalších státech a jeho součástí je i Česká republika.  V České republice je projekt zastřešen sdružením CESNET. Bližší informace o realizaci projektu v rámci ČR (včetně přehledu institucí) naleznete na  www.eduroam.cz.

Pro naše žáky a pedagogy to tedy znamená, že se mohou využívat síť dalších středních škol, univerzit, vědeckých ústavů zapojených do projektu.

Základní podmínkou pro připojení je nutnost vytvoření přístupového hesla uživatele, tento postup naleznete na této stránce v nejbližší možné době. Vzhledem k probíhající rekonstrukci a instalaci nové kabeláže je prozatím naše síť v omezeném provozu.

institution.xml